Dobór tworzywa

Tworzywa sztuczne to olbrzymi zbiór materiałów różniących się sposobem wytwarzania, właściwościami fizyko-chemicznymi oraz właściwym sposobem przetwórstwa.
Niejednokrotnie inżynierowie procesów spotykają się z problemem odpowiedniego doboru materiału i poszukują rozwiązania optymalnego pod względem technologicznym jak i kosztowym. Wykorzystując kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji i modyfikacji tworzyw sztucznych oraz mając dostęp do nowoczesnego, specjalistycznego laboratorium tworzyw sztucznych jesteśmy w stanie pomóc w doborze, doradzić optymalne rozwiązania techniczne i dostarczyć wybrane tworzywo pod wskazany adres. To co nas wyróżnia i jest naszą przewagą to setki gotowych receptur, tysiące wdrożeń produkcyjnych oraz zespół inżynierów o ugruntowanej wiedzy teoretycznej i praktycznej gotowych nieść pomoc na każdym etapie wytwarzania wyrobów.

Korzystając z szerokiego zaplecza badawczego oraz współpracy działów produkcyjnych i wdrożeniowych możemy zaproponować unikalne rozwiązanie opierające się na wykorzystaniu synergii. Doboru właściwego tworzywa do aplikacji dokonujemy wykorzystując cztery kryteria:

  • Projektowanie pod konkretną aplikację

Znając właściwości projektowanego detalu, jego wielkość, grubości ścianek, charakterystykę środowiska pracy, cechy określające właściwości mechaniczne i wiele innych warunków wymaganych podczas projektowania detalu możemy właściwie dobrać odpowiednie tworzywo. 

  • Dobór odpowiednika

Posiadając dokumentację techniczną lub fragment detalu, na podstawie porównań i badań materiału w specjalistycznym laboratorium do badań tworzyw sztucznych jesteśmy w stanie odtworzyć lub zaproponować materiał odpowiadający lub przewyższający parametrami badaną próbę.

  • Wykorzystanie programów do projektowania

Już podczas projektowania detalu i jego badań matematycznych możemy zaproponować wykorzystanie tworzyw produkowanych w Grupie Azoty a dostępnych w bazach materiałowych specjalistycznego oprogramowania do projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych.

  • Prototypowanie 3D

Dzięki ciągłemu rozwojowi kompetencji możemy zaproponować ciągle powiększaną gamę monofilamentów opartą na tworzywach konstrukcyjnych i będącą odzwierciedleniem gatunków oferowanych do produkcji masowej. W ten sposób dajemy unikatową na rynku możliwość przeprowadzenia testów projektowanego detalu i materiału użytego do jego produkcji.

 

Dla Państwa jesteśmy w stanie zaprojektować tworzywo w pełni odpowiadające potrzebom.