• 5 lat na rynku Grupy Azoty Compounding

  17 lipca 2024
  W lipcu br. minęło 5 lat od uruchomienia Grupy Azoty Compounding - wytwórni tworzyw modyfikowanych, która powstała na bazie doświadczenia zdobytego podczas 20 lat eksploatacji linii compoundingu na wydziale Segmentu Biznesowego Tworzyw w Grupie Azoty S.A. Uruchomienie Grupy Azoty Compounding było zgodne z założeniami Strategii ogłoszonej w 2013 roku, zakładającej zwiększenie posiadanych zdolności produkcyjnych tworzyw oraz dalszą dywersyfikację produktową w tym sektorze. Wytycznymi dokumentu były także: wydłużenie łańcucha wartości i wzbogacenie oferty produktami dedykowanymi.
  Czytaj więcej
 • Przegląd Faz Procesu Wtryskiwania

  25 czerwca 2024
  W poprzednim artykule przedstawiono ogólną charakterystykę procesu wtryskiwania i jego odmiany. Teraz warto opisać szczegółowo każdą z faz.
  Czytaj więcej
 • Kluczowi europejscy gracze współdziałają na rzecz rozwoju opakowań na bazie poliamidu w ramach nowego stowarzyszenia Advanced Packaging Association

  11 czerwca 2024
  10 czerwca podczas spotkania w Brukseli, Grupa Azoty ATT Polymers oraz BASF, UBE, ENVALIOR, DOMO Chemicals poinformowały o utworzeniu stowarzyszenia Advanced Packaging Association (APA) AISBL. To organizacja non-profit, której celem będzie kształtowanie elastycznego łańcucha wartości opakowań na bazie poliamidu, w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju.
  Czytaj więcej
 • 40 tysięcy eko-krzesełek na stadionie Eintrachtu Frankfurt z tworzywa Grupy Azoty

  03 czerwca 2024
  Grupa Azoty Compounding zrealizowała wyjątkowy projekt. Po opracowaniu formuły i wyprodukowaniu 62 tony granulatu stworzono nowe krzesełka na stadionie we Frankfurcie. To przedsięwzięcie pokazuje, jak wiele może zaoferować polska firma. A wszystko to w oparciu o proekologiczne rozwiązania. Poznaj historię tej niezwykłej kooperacji.
  Czytaj więcej
 • Wtryskiwanie Jako Proces Cykliczny

  31 maja 2024
  Wtryskiwanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod przetwórstwa tworzyw termoplastycznych (i w ograniczonym zakresie tworzyw termoutwardzalnych). Z punktu widzenia różnorodności produkowanych elementów to jedna z najszerzej wykorzystywanych technologii, choć największy udział masowy w przetwórstwie posiada technologia wytłaczania i jej pochodne. Dzięki zastosowaniu form wielogniazdowych czy piętrowych można w czasie jednego cyklu wykonać nawet ponad 100 elementów w czasie wynoszącym nawet poniżej 2s, co daje wydajności ponad 200.000 sztuk na godzinę. Tak duża wydajność stawia wtryskiwanie na czele technologii masowych w wielu branżach (opakowania, AGD, automotive).
  Czytaj więcej
 • Uplastycznianie - Jak Przygotujesz Tak Wtryśniesz (cz.2)

  30 kwietnia 2024
  Uplastycznianie to pierwszy etap procesu wtryskiwania, w którym wszystkie dozowane materiały muszą zostać uplastycznione do postaci umożliwiającej wypełnienie formy wtryskowej w fazie wtrysku. Aby to było możliwe konieczne jest uzyskanie odpowiedniej lepkości (płynności) tworzywa oraz homogeniczności (ujednorodnienia).
  Czytaj więcej
 • Zbieram i Segreguję - Światowy Dzień Ziemi 2024 - fotorelacja

  24 kwietnia 2024
  Ponownie stanęliśmy na wysokości zadania. Dziś wspólnie z Radą Osiedla "Mościce" zorganizowaliśmy kolejną edycję akcji #ZbieramISegreguję. Liczna grupa przedszkolaków, uczniów, mieszkańców dzielnicy Mościce oraz pracowników Grupy Azoty zaangażowała się w sprzątanie terenów zielonych w okolicy tarnowskich zakładów. Akcję zainaugurował Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A. Zbigniew Paprocki.
  Czytaj więcej